29.06.2005. 22:36 Derbi omladinaca: Partizan - C.zvezda 5:1(2:0)

STADION Partizana.
GLEDALACA: 800.
SUDIJA: Mihajlo Jeknić.
POMOĆNICI: Jovan Borović i Igor Radojčić.

STRELCI: Živanović u 9, 17. i 50, Stanisavljević u 65. i Popara u 80. minutu za Partizan, a Obradović (iz penala) u 68. minutu.
ŽUTI KARTONI: Jovanović (Partizan), Ilić, Karadžić (Crvena zvezda).
CRVENI KARTON: Mladenović u 74. minutu zbog udaranja laktom.

PARTIZAN: Marko Knežević, Jovanović, Obradović, Stanisavljević (Milan Knežević), Dragićević, Karišik, Marinković, Stanić, Živanović (Krstić), Popara, Milošević (Bosančić).

CRVENA ZVEZDA: Milenković, Radović (Obradović), Belić, Prebiračević (Krstić), Ilić, Skopljak, Mladenović, Karadžić (Stojanović), Petrović, Stojčev (Trivić), Đorđević.

Bila je ovo još jedna lekcija komšijama kada se tiče duela u mlađim kategorijama. Današnji meč u slučaju pobede je našim omladincima donosio titulu šampiona u Omladinskoj ligi Srbije, a poraz ili nerešeno promovisao bi ekipu Rada u novog šampiona.
Od prvog trenutka, iako bez dvojice ponajboljih (Sulejmanija i Bosančića), Partizanovi omladinci su preuzeli igru u svoje ruke i sem kraja I poluvremena i malo početkom II dela, sve vreme dominirali terenom. Najprostije rečeno, bez mnogo filozofije - da se zna ko je gazda...

Komšije su jedini gol postigle iz penala, a pored toga sviran im je još jedan penal koji su promašili.

Pored 5 golova i 3 prečke ili stative (jednu su pogodile i komšije), bilo je sijaset šansi, prelepih poteza, rolanja, "bicikala", a treći gol Živanovića i peti Popare vredi potanko opisati.

Kod trećeg gola Živanović je primio loptu polulevo na nekih 18 metara i onda je odbranbenom igraču "prodao bicikl", malo je dao sebi for ulevo i onda sa 16 metara topovski zakucao u prvi ugao tamo gde obitavaju pauci, u tzv devedeset.

A Popara je dobio jedan pas sa desne strane od Marinkovića na nekih 18 metara od gola po sredini i onda je manirom Brazilca fintom izbacio prvog igrača, kada je naišao na drugog "lažnim rolingom" ga je bacio na zadnjicu i krenuo sam ka golmanu, koga je ponovo lažnjakom "izlomio" i onda nonšalantno ćušnuo loptu u mrežu.

To je bio vrhunac uživanja za prisutne gledaoce na glavnom terenu stadiona Partizan, a među njima bili su i mnogi fudbalski treneri kao naprimer Dejo Vukićević, ali što je naročito oduševilo prisutne na stadionu, i trener naših šampiona u košarci - Dule Vujošević.

Bravo Dule! - GENS UNA SUMUS (Svi smo jedan rod)... Ili u slobodnom prevodu - SVI Partizanovci su braća...
Ostale vesti
  • Prvi trening meč na Tari   30.06.2005.
  • Svečano otvoren STUDIO PFC   28.06.2005.
  • Nenad Bjeković: Osećam nešto...   27.06.2005.
  • TITULA, TITULA...   26.06.2005.
  • Svi parovi 1. i 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona   24.06.2005.
  • Odjeci žreba u Nionu   24.06.2005.
  • Žreb u Nionu: Pobednik meča Sliema (Malta) - Šerif (Moldavija) protivnik Partizana   24.06.2005.
  • Marko Lomić prva lasta u ovom prelaznom roku   23.06.2005.
  • Na Tari dani teku   23.06.2005.
  • OD TARE DO TIJARE   22.06.2005.
  • Partizan Pivara MB - Hemofarm 104:89 (25:32, 21:16, 27:19, 31:22)   22.06.2005.
  • Još malo pa će i taj petak...   21.06.2005.
  • Crno-beli od danas na Tari   20.06.2005.
  • Derbi kadetske lige Srbije: Partizan-C.zvezda 2:0(0:0)   20.06.2005.
  • Nenad Bjeković gost MIP radija   17.06.2005.
  • DESETERAC   17.06.2005.
  • Krenulo je...   17.06.2005.
  • Motorino produžio ugovor   17.06.2005.
  • Crvena zvezda – Partizan Pivara MB 86:91 (24:28, 24:12, 17:23, 21:28)   17.06.2005.
  • Pravimo „UEFA-bukvar“ na sajtu!   16.06.2005.
  • 104:68 ILI EMIR, DIJEGO I EL KOSTINJO ?   15.06.2005.
  • Najveći bungee na svetu - Ginisov rekord u Partizanovom dresu   15.06.2005.
  • Crno-beli svet u Babušnici   15.06.2005.
  • Partizan - Crvena zvezda 104:68 (28:14, 24:19, 30:13, 22:22)   15.06.2005.
  • LIVERPUL - MILAN, ILI PARTIZAN - RED STAR GNJILAN ?   13.06.2005.
  • I RUMA CRNO – BELA   13.06.2005.
  • Kvalifikacije za Ligu šampiona 2005/06 mogu da počnu!   12.06.2005.
  • Duki i Zvone šampioni Ukrajine!   12.06.2005.
  • Odjeci pobede kadeta u Italiji   11.06.2005.
  • Keža u svojoj ulici...   11.06.2005.
  • Kadeti pobedili Milan i osvojili turnir u Materi!   10.06.2005.
  • UEFA zvanično objavila : Liverpul brani trofej, startuje u kvalifikacijama za Ligu šampiona 2005/06 - već od 1. kola kvalifikacija!!!   10.06.2005.
  • Kadeti u finalu Matere!   09.06.2005.
  • Liverpul startuje u Ligi šampiona već od 1. kola kvalifikacija?!   08.06.2005.
  • Kadeti strah i trepet za Evropu   07.06.2005.